Kannatamine - eksisteerimise lahutamatu osa?Mulle pole kunagi see väide eriti meeldinud, kuna see on alati nii pessimistlik ja maailma eitav tundunud. Kannatamine tähendab rahulolematust, püsimatust, ebatäiuslikkust ja eriti piiranguid.

Kuid mulle tundub, et inimeseks „olemine“ on oma põhiolemuselt piiratud, sest oleme sellised nagu oleme ja mitte midagi muud, ei midagi vähemat ega ka rohkemat. Lihtsalt inimene. Paratamatult tähendab see, et inimeseks „olemise“ teadlikkusega kaasneb kannatamine. Buddha on öelnud: “ Kõik , mida ma õpetan on kannatused ja nende kannatuste lõpp“


Milles siis seisneb see kannatus, kui seisund üldse?


Meie elus on alati aegu, kus soovime et meie lugu oleks pisut teistsuguse lõpuga. Ma ise olen nendes hetkedes olnud mitmeid kordi. Oma viimases suhtes soovisin pikalt, et see lugu oleks teistsuguse lõpuga. Kui me mõned aastad tagasi kohtusime, siis see hetk oligi ideaalne. Kas ma suhte alguspunktis olles oleks arvanud, et sellele suurele armastusele istutab end kõrvale mu elu üks suurim kannatusterada? Kindlasti mitte. Kuid julgus see vastu võtta, tõi mu ellu suurima muutuse.


Kannatus ongi mingi seisund sinus. Olgu selleks siis kurbus, ärevus, õnnetu olek, valu jne. Meil tuleb terve elu ette olukordi, kus kaotame kalli inimese, või kus soovime veeta aega koos kellegagi aga ei saa, hetki kus meie keha hakkab vanaduses meid alt vedama, tundeid et olen abitu. Kannatus tähendab rahuolematust, muutust.

Kannatus tekibki sellest, et me tahame arvata ja tunda, et midagi on jääv – igavene. Kuid avastame, et see nii ei ole taibates, et elu meie ümber on pidevas muutuses.


Meie kannatuste taga on midagi


Kus iganes on valu - agressiooni valu, kurnatus, kaotus, ärritus, pahameel, armukadedus, seedehäireid, füüsiline valu - kui sa tõesti vaatad seda, saad ise teada, et valu all on alati midagi, mida me endas hoiame. Alati on midagi, mille külge me alateadlikult klammerdume.


Suhtu sellesse julgusega, võta seda kui küllakutset, mida oled pikalt oodanud ning mine julgelt uudistama. Sulle saab osaks terve maailm ja ei midagi vähemat!


Oled hoitud!

59 views0 comments

Recent Posts

See All